نحوه ثبت شرکت در کرج

نحوه ثبت شرکت در کرج

نحوه ثبت شرکت در کرج

قاعدتا قبل از هر اقدامی داشتن مشاوره با افراد متخصص نتیجه خوبی به همراه دارد. قبل از ثبت شرکت در کرج بایستی به موسسه معتبر در زمینه ثبت و کارهای پیرامون ثبت شرکت مراجعه شود.نحوه ثبت شرکت در کرج نیز مانند سایر شهرها می باشد و برای ثبت شرکت بایستی بر طبق قوانین اداره ثبت شرکت ها برای ثبت شرکت اقدام شود. در ابتدا و قبل از ثبت شرکت بایستی برای اطلاع و نحوه ی ثبت شرکت به موسسه هایی که در این زمینه فعالیت می کنند مراجعه شود.موسسه حقوقی مهرآوید در زمینه ثبت شرکت, ثبت موسسه , ثبت برند , اخذ کد اقتصادی , اخذ کارت بازرگانی و سایرکارهای ثبتی فعالیت می کند.

 

انتخاب نوع شرکت و تعداد سهامداران

قبل از ثبت شرکت بایستی نوع شرکتی که می خواهید ثبت کنید را انتخاب کنید و بر حسب نوع شرکت تعداد شرکاء و سهامداران و میزان سرمایه موردنظر را مشخص کنید. به طور مثال تعداد سهامداران در شرکتی با مسئولیت محدود ، ۲ نفر و در شرکت های سهامی خاص ۳ نفر است. مسئولیت هر سرمایه گذار در نحوه ثبت شرکت در کرج شرکتی با مسئولیت محدود ، به اندازه میزان سرمایه  اوست. کسی که سرمایه بیشتری در شرکت دارد حق رأی بیشتری هم دارد و به همین دلیل مسئولیت بالاتری در پرداخت دیون و بدهی های شرکت نیز دارد.

 

مشخص کردن میزان سرمایه شرکت

مدت فعالیت شرکت بایستی مشخص شود, به طوری که مدت فعالیت شرکت نیز بر طبق نوع شرکت مشخص می شود و برای مدت زمان فعالیت شرکت نیز بایستی شرکاء با یکدیگر مشورت کنند. بعد از مشخص شدن مدت زمان فعالیت شرکت بایستی سرمایه شرکت مشخص شود. در برخی شرکت ها بایستی میزان سرمایه شرکت در اداره ثبت شرکتها مشخص شود. در نحوه ثبت شرکت در کرج اما به طور کلی می توان گفت که میزان سرمایه در شرکت ها متفاوت می باشد. بعد از مشخص شدن مدت فعالیت و میزان سرمایه شرکت بایستی سهام شرکاء مشخص شود و مشخص شود که هر فردی با چه مقدار سرمایه ای جزء شرکاء می باشد.

 

اساسنامه شرکت

بعد از  تهیه و تدوین اطلاعات مورد نیاز برای ثبت شرکت بایستی اساسنامه و شرکت نامه را تنظیم نمود. اساسنامه در واقع فرم هایی می باشد که بایستی به صورت دستی در سامانه ثبت پر شود. البته می توانید قوانین مخصوص شرکت خود را نیز به اساسنامه اضافه کنید و در نهایت فرم اساسنامه را به اداره ثبت شرکتها تحویل دهید. بعد از تأیید تمام مدارک توسط اداره ثبت شرکتها ، شماره ثبت شرکت به شما داده می شود. با کسب این شماره؛ بایستی آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی چاپ کنید. زیرا درآینده برای هرکاری که بخواهید انجام دهید اصل یا کپی برابراصل این آگهی را لازم دارید. در آگهی که چاپ می شود بایستی  اطلاعاتی در مورد نام شرکت، نوع فعالیت و غیره به چاپ برسد.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت شرکت در کرج با دفتر ثبت شرکت مهرآوید تماس بگیرید:  09129401482

امتیاز: 5 از 5. مجموع 47 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۲/۰۹/۲۴ | مقالات | مدیر سایت | بازدید: 220 | 1702622361