ثبت شرکت

ثبت شرکت

ثبت شرکت

 

هنگامی که دو یا چند فرد برای انجام کار یا گسترش حرفه اقدام کنند بایستی قبل از هرکاری اقدام به ثبت شرکت کنند. طبق قانون و سیاست های کشور فعالیت های اقتصادی به سوی خصوصی سازی پیش می رود. این امر باعث می شود که شرکت های خصوصی بسیاری تشکیل شوند. تمامی این شرکت ها در حوزه های مختلف قصد تولید یا ارائه خدمت هستند. شرکت یا موسسه ای ازنظر قانونی معتبر و اجازه ی فعالیت دارد که به طور قانونی ثبت شرکت انجام داده است. افرادی که قصد تشکیل یک شرکت را دارند ، جهت رسیدگی و پیگیری مراحل قانونی آن باید به موسسه حقوقی ثبتی رجوع کنند. موسسه مهر یک موسسه حقوقی معتبر و متخصص در امور ثبت شرکت ها می باشد. می توانید تمامی امور مربوط به ثبت شرکت را به وکیل ثبت شرکت در این مجموعه بسپارید.

 

تقسیم بندی شرکت های ثبتی

شرکت ها برحسب نوع فعالیت تعداد افراد ،  قانون تجارت و نوع تعامل بین شرکا و سهامداران خود، طبقه بندی می شوند. اما به طور کلی ، به غیر از موسسات غیرتجاری ، شرکت ها به چند دسته اصلی تقسیم بندی شده اند:

 

1- شرکت سهامی خاص

2- شرکت سهامی عام

3- شرکت با مسئولیت محدود

4- شرکت تعاونی

5- شرکت تضامنی

6-شرکت مختلط سهامی

7-شرکت مختلط  غیرسهامی

 

در تمامی شرکت هایی که در دسته بندی بالا قرار گیرند تقریبا مراحل ثبت شرکتهای آن یکسان است. به طور مثال در مراحل ثبت همه نوع شرکت ها انتخاب نام مناسب بر طبق موازین اسلامی یکسان می باشد. یکی از مراحل مهم در ثبت یک شرکت انتخاب نامی مناسب می باشد. موسسه حقوقی ما یک موسسه متخصص و معتبر در این زمینه می باشد که می تواند کمک زیادی به شما کند.

 

به طور کلی فرآیند ثبت شرکت تقریبا پیچیده می باشد که باید بر طبق مقررات اداره ثبت شرکتها انجام شود. در صورتی که اشخاص حقیقی و حقوقی بخواهند فعالیت تجاری اقتصادی و ... انجام دهند نیاز به تاسیس شرکت دارند. از این رو قبل از شروع هر فعالیتی باید به صورت قانونی شرکت را به ثبت برسانند و شماره ثبت و شناسه ملی دریافت کنند. ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری انجام می شود و در هر شهر این اداره فعال می باشد و حوزه ثبتی جداگانه ای دارد.


09129401482

امتیاز: 5 از 5. مجموع 68 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۲/۰۹/۱۹ | مقالات | مدیر سایت | بازدید: 455 | 1702189321