ثبت موسسه در کرج

ثبت موسسه در کرج

ثبت موسسه در کرج

برای ثبت موسسه نیز مهرنند ثبت شرکت می توانید به دفاتر موسساتی که در این زمینه  فعایت می کنند مراجعه شود. موسسه حقوقی مهرآوید در زمینه ی ثبت موسسه در کرج نیز دارای تخصص و تجربه کافی می باشد. وکلا و کارشناسان این موسسه در حوزه ثبت موسسه در کرج تجربه و تخصص بالایی دارند. در حال حاضر متقاضیان بسیاری برای ثبت شرکت اقدام می کنند و ثبت موسسه نیز مهرنند ثبت شرکت نیاز به شرایط و مدارکی دارد که در این مقاله به صورت مختصر بیان می شود.

 

انواع موسسات

یکی از انواع موسسات, موسسات غیر تجاری می باشد. موسسات غیر تجاری برای فعالیت ها و اموری مانند: علمی , ادبی و امور خیریه تاسیس می شوند. تعداد شرکاء در این موسسات نباید کمتر از2 نفر باشد و شرکاء می توانند به هر میزان سرمایه متقبل شوند و محدودیتی در میزان سرمایه نیست.به طورکلی می توان موسسات غیر تجاری را به دو صورت زیر تقسیم کرد:

 

1-موسساتی که جلب منافع نمی کنند و هدفشان جلب و تقسیم منافع بین اعضا موسسه نمی باشد. مثل موسسه خیریه و یا سازمانهای مردم نهاد (سمن ها )

 

2-موسساتی که هدف آن ها جلب منافع و تقسیم منافع در بین اعضا موسسه می باشد. مانند: موسسات فنی و کانون های فنی یا موسسه حقوقی

 

مدارک ثبت موسسه

برای ثبت موسسه در کرج نیز مهرنند ثبت شرکت باید به سامانه ثبت شرکت ها مراجعه شود و مدارک مورد نیاز باید تهیه شود. برای ثبت موسسه بایستی اظهارنامه و در صورت سپردن مراحل ثبت موسسه به وکیل باید وکالت نامه نیز همراه اظهارنامه باشد.دو نسخه اساسنامه و امضا تمام صفحات آن توسط شركا موسسه , صورت مجلس مجمع عمومی موسس مبنی بر انتخاب هیئت مدیره و معرفی صاحبان امضا, رسید پرداخت حق الثبت و فتوكپی شناسنامه شركا از دیگر موارد لازم در ثبت موسسه در کرج می باشد. وارد نمودن اطلاعات در سامانه جامع ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری تخصص لازم دارد. گاها پیش آمده که اشتباه در ورود اطلاعات خساراتی به متقاضی و شرکا وارد نموده است.

موسسات دارای مجمع عمومی عادی و فوق العاده نیز می باشند كه هر كدام وظایفی دارند. هیئت مدیره موسسه می تواند در مجمع عمومی عادی از بین شركا یا غیر از شرکا انتخاب گردد و مدیران موسسه می توانند به صورت محدود یا نامحدود مدیریت موسسه را بر عهده داشته باشد. درجلسات موسسه بایستی اکثر اعضای موسسه حضور داشته باشند. جهت مشاوره حقوقی و سپردن امور ثبت موسسه در کرج و یا تهران تماس بگیرید.

 

09129401482

امتیاز: 5 از 5. مجموع 23 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۲/۰۹/۱۸ | مقالات | مدیر سایت | بازدید: 189 | 1702097962