ثبت برند تجاری

ثبت برند تجاری

برند یک علامت یا نشانه می باشد که یک شرکت برای معرفی محصولات خود بر روی محصولات درج می کند. بهعبارت دیگر یک برند منحصرا برای یک شرکت استفاده می شود و انحصاری می باشد و شرکت دیگری نمی تواند از آن برند استفاده کند. ثبت برند تجاری یا علامت تجاری برای معرفی محصولات و خدمات در بازار کسب و کار به کار برده می شود. شرکتی که دارای برند باشد در میان مصرف کنندگان با استفاده از برند شناخته می شود .

 

شرکتی که به ثبت می رسد بایستی دارای یک برند یا لوگو مشخص نیز باشد و با توجه به آن برند بتواند در بازار تجاری به رقابت و کسب و کار بپردازد. علاوه بر این موارد برند مزایای بسیاری نیز دارد. برای ثبت برند تجاری بایستی به اداره کل مالکیت صنعتی مراجعه شود. البته ناگفته نماند که قبل از اقدام به ثبت برند بایستی یک برند مناسب که نشانه هویت شرکت باشد را انتخاب نمایید. طراحی برند بسیار مهم می باشد زیرا برند در بردارنده هویت یک شرکت می باشد. ثبت برند در اکثر رشته ها و  مشاغل مختلف در زمینه های بازرگانی، تولیدی، فروشگاهی و خدمات انجام می شود. شرکتی که بر روی محصولات خود برند داشته باشد توسط همین برند در بازار تجاری شاخته می شود و در فروش محصولات تاثیربسزایی  دارد.

 

اهمیت ثبت برند تجاری

در ثبت برند انتخاب نام برند و لوگو برند بسیار مهم است,به طوری که قبل از ثبت برند باید نام مناسب انتخاب شود. چند نکته مهم در انتخاب نام برند به صورت زیر بیان می شود:

 

1-اگر نام انتخابی به 50% نام تجاری دیگر شباهت داشته باشد مورد تایید قرار نمی گیرد.

2- از اسامی مشهور و معروف در انتخاب نام برند نبایستی استفاده شود.

3-در طبقات پر مصرف و خاص مانند: مواد غذایی و آرایشی بهداشتی یا لوازم خانگی انتخاب نام برند بسیار مشکل می باشد.

4-در انتخاب نام برند و لوگو بایستی از طرح های ساده و قابل فهم استفاده شود و غیره

ثبت برند به مدت ده سال دارای اعتبار باشد و برای تمدید اعتبار برند بایستی یک سال قبل از انقضا اقدام به تمدید ثبت برند نمایید.

 

جهت ثبت برند تجاری با شماره ذیل تماس بگیرید.

 

09129401482

امتیاز: 5 از 5. مجموع 32 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۲/۱۰/۱۷ | مقالات | مدیر سایت | بازدید: 146 | 1704605364