ثبت برند

ثبت برند

ثبت برند  (علامت تجاری)

تجاری سازی یک برند فرایندی پویا است که در بر گیرنده ی آیتم های مختلفی از اقدامات مهم تجاری، فنی و مالی است. در این بخش شما را با ثبت اظهارنامه ثبت برند یا علامتی اشنا میکنیم. ثبت اظهارنامه علامت به این شکل است که متقاضی به اداره مالکیت صنعتی درخواست برند را با مشخصات اعلام میکند. این اظهارنامه ثبتی یا رد خواهد شد یا توسط کارشناس مورد تایید قرار دهد و که نهایتا منجر به ثبت علامت شود. دقت شود برای هر تعداد نام تجاری که داریم اظهارنامه ای جدا باید ثبت کنیم. البته ثبت علامت تجاری جهت کالا ها و یا خدمات در چند طبقه بلامانع است. چراکه 45 طبق شغلی در فرآیند ثبت برند وجود دارد.

 

بنابراین هر شخصی که تقاضای ثبت چندین علامت تجاری را به طور همزمان می نماید باید برای هریک ثبتی داشته باشد. مدارک مورد نیاز برای یک اظهارنامه ثبت علامت تجاری توسط وکیل ثبت شرکت یا برند که باید در سیستم ثبت شود شامل:

1-مدارک مثبت هویت متقاضی شناسنامه و کارت ملی برای شخص حقیقی و مدارک شرکت برای شخص حقوقی

2- ارائه نمونه از علامت به صورت گرافیکی و فایل الکترونیکی اش

3-هر گواهی یا مدرک دال بر فعالیت در طبقه و کالای مورد درخواست. مثل جواز تاسیس ، پروانه  بهره برداری یا جواز کسب یا کارت بازرگانی که در طبقه مورد درخواست علامت باشد.

4- پرداخت هزینه های قانونی ثبت اظهارنامه برند.

5-اگر کالا یا موارد خاصی است نیاز به مجوزهای خاص هم دارد. مثل دارو که از سازمان غذا و دارو مجوز لازم است.

 

پس از تایید علامت و صدور آگهی تقاضای ثبت علامت متقاضی باید نسبت به پرداخت هزینه های ثبتی اقدام کند. هزینه انتشار اگهی در روزنامه رسمی قوه قضائیه به صورت آنلاین پرداخت می گردد. در صورت عدم پرداخت هزینه های روزنامه یا هر هزینه ای مثل اظهارنامه در مهلت مقرر ، اظهارنامه کان لم یکن تلقی میگردد. لازم به ذکر است با ثبت درخواست برخی موارد قابل استمهال هستند. اعتبار ثبت برند یا همان علامت تجاری برای دوره متوالی ده ساله امکان پذیر است. درخواست تمدید بایستی ظرف یکسال قبل از زمان انقضاء در هر دوره انجام گردد.

 

هر نوع تغییر در خصوص علامت مثل نشانی، تابعیت و اقامتگاه ویا اعطاء اجاره بهره برداری از علامت یا انتقال باید به مرجع ثبت اعلام شود. اعمال تغییرات پس از بررسی و تایید با رعایت قانون مالکیت صنعتی انجام خواهد بود.

09129401482

امتیاز: 5 از 5. مجموع 39 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۲/۰۹/۲۰ | مقالات | مدیر سایت | بازدید: 327 | 1702270040