ثبت اختراع در کرج

ثبت اختراع در کرج

برای ثبت اختراع  نیزمانند سایر موارد بایستی به صورت قانونی عمل کرد. ثبت اختراع در کرج توسط موسسه تخصصی و مجرب مهرآوید انجام می شود. موسسات بسیاری در این زمینه فعال می باشند اما برای امور ثبتی بایستی به موسسه ای با تجربه و تخصص لازم مراجعه شود. ,موسسه مهرآوید در این زمینه می تواند مشاوره و یاری به شما برساند. برای ثبت اختراع در کرج یا تهران بایستی به سازمان ثبت اختراعات و مالکیت صنعتی مراجعه شود.

 

مدارک لازم در ثبت اختراع در کرج

در ثبت اختراع بایستی مدارکی تکمیل شود و به اداره كل ثبت شركت ها و مالكيت صنعتی تحویل داده شود. مخترع طرح بایستی مدارک زیر را تهیه کند:

 

1-کارت ملی شناسنامه مخترع يا مخترعان طرح

2-قبض رسيد بانك حق الثبت اظهارنامه تقاضای ثبت اختراع

3-اظهارنامه ثبت اختراع در

 

اظهارنامـه ثبت اختـراع فـرم مخصوصـی می باشد كه متقاضی ثبت اختراع باید تکمیلش کند. بعد از تکمیل و امضا به اداره ثبت اختراع و مالکیت صنعتی تحویل دهد.

 

4- توصيف اختراع

 

مخترع بایستی درباره اختراع خود به طور مشروح توضیحاتی بدهد.باید به نحوی باشد که به طور واضح اختراع خود را بیان کند. البته ناگفته نماند که توضیحات اختراع را بایستی کامل توضیح داده شود.

 

5- نقشه های اختراع

 

اختراع باید در اندازه و مقیاس متری و به صورت نقشه تهیه شود و مخترع نیز آن را امضاء کند. نقشه های اختراع اگر بطور واضح به توصیف اختراع کمک نماید در ثبت اختراع کمک فروان می نماید.

 

6-ادعا در ثبت اختراع

 

مخترع باید درباره اختراع خود و مزایای اختراع و در مورد مشکلاتی که به وسیله اختراع حل می شود توضیحاتی را بیان کند. برای ثبت اختراع توسط وکلای متخصص بایستی ثبت اختراع از طرف وکیل مخترع تقاضا شود. اگر کارهای ثبتی توسط وکیل مخترع انجام می شود,وکیل به همراه اصل وکالتنامه یا فتوکپی به پیگیری کارهای ثبتی اختراع می پردازد. ثبت اختراع در کرج یا ثبت علامت در کرج توسط ثبت شرکت مهرآوید با بهره گیری از وکلای متخصص و کادری مجرب به کارهای ثبت اختراع رسیدگی می کند.

دقت نمایید با داشتن مشاوره ثبت اختراع در کرج توسط کارشناسان ثبتی ما می توانید این روند را به صورت تخصصی و کمترین خطا انجام دهید.

09129401482

امتیاز: 5 از 5. مجموع 1 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۲/۱۰/۱۳ | مقالات | مدیر سایت | بازدید: 289 | 1704266877