تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

بر طبق قانون هر شرکتی که ثبت شرکت می شود بایستی برای پرداخت مالیات اقدام کند. به عبارت دیگر شرکت ها برای پرداخت مالیات بایستی درسازمان دارایی , پرونده مالیاتی داشته باشند. موسسه مهرآوید در  شهرکرج در حوزه های مختلف ثبت شرکت و کارهای پیرامون ثبت شرکت و مشاوره در امور ثبتی و پیگیری کارهای اداری و مالیاتی شرکت ها فعالیت دارد. برای تشکیل پرونده مالیاتی در کرج می توانید به این موسسه مراجعه کنید.

بر طبق مقررات سازمان امور مالیاتی هر شرکتی که تاسیس و ثبت می شود تا 2 ماه فرصت دارد تا پرونده مالیاتی تشکیل دهد. تشکیل پرونده مالیاتی باعث می شود تا سازمان امور مالیاتی کشور از تاسیس شرکت مطلع شود و بر طبق قانون نسبت به اخذ مالیات از شرکت اقدام نماید. شرکتی که پرونده مالیاتی تشکیل بدهد, بایستی بر طبق قانون مالیات و دارایی ,مالیت را پرداخت نماید. برای تشکیل پرونده مالیاتی باید به اداره امور مالیاتی مراجعه شود و جهت تکمیل و ارائه مدارک اقدام شود.

 

ضرورت تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

برای فعالیت های قانونی شرکت بایستی پرونده مالیاتی تشکیل شود. تشکیل پرونده مالیاتی در موارد زیر ضروری می باشد:

1-شرکتی که پرونده مالیاتی نداشته باشد نمیتواند کد اقتصادی اخذ نماید لذا بدون کد اقتصادی نمی تواند فعالیت داشته باشد و قراردادی با شرکت ها و سازمان های دیگر ببند.

2-شرکتی که فاقد پرونده مالیاتی باشد در پایان سال مالی نمی تواند اظهارنامه مالیاتی فعالیت شرکت را به سازمان مالیات و دارایی تحویل بدهد که این موضوع مشکلاتی را نیز بوجود می آورد.

3-در صورتی که شرکت برای تشکیل پرونده مالیاتی در کرج در زمان مقرراقدام نکند,بر طبق قانون سازمان مالیات و دارایی مرتکب جرائم شده است.

 

مدارک تشکیل پرونده مالیاتی

برای تشکیل پرونده مالیاتی بایستی در کرج مدارکی تهیه شود و به اداره مالیات و دارایی تحویل داده شود در زیر به برخی از این مدارک اشاره شده است:

1-اصل و تصوير اساسنامه شرکت ثبت شده

2-اصل و تصویر آگهی تاسیس شرکت

3-اصل و کپی روزنامه رسمی

4-اصل و تصویر شرکت نامه

5-اصل و تصویر تقاضانامه یا اظهارنامه شرکت

6-اصل و تصویر آگهی تغییرات شرکت

7-اصل و تصویر شناسنامه اعضای هیئت مدیره شرکت

8-اصل و تصویر کارت ملی کلیه اعضای هیئت مدیره شرکت

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ذیل تماس بگیرید.

 

09129401482

امتیاز: 5 از 5. مجموع 26 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۲/۱۰/۱۶ | مقالات | مدیر سایت | بازدید: 153 | 1704516704