اخذ کد اقتصادی در کرج

اخذ کد اقتصادی در کرج

در جوامع امروزی انواع مختلف  فعالیت های اقتصادی انجام می شود. تمامی شرکت ها یا افراد حقیقی و حقوقی برای انجام فعالیت های اقتصادیخود نیاز به کد اقتصادی دارند. دولت برای جلوگیری از فعالیت های غیر قانونی و حمایت از مصرف کنندگان و پرداخت مالیات صاحبان تجارت ,تمامی اشخاص فعال در حوزه ی اقتصادی و تجارت را مستلزم به اخذ کد اقتصادی نموده است. برای کسب مجوز درانجام فعالیت های اقتصادی و جلوگیری از رقابت های ناسالم بایستی کد اقتصادی را اخذ نمود. برای اخذ کد اقتصادی و فراهم آوردن شرایط و مدارک آن بایستی به موسسات معتبر در زمینه اخذ کد اقتصادی مراجعه شود. موسسه مهرآوید در این زمینه دارای تجربه و تخصص می باشد. متقاضیان اخذ کد اقتصادی در کرج می توانند برای راهنمایی و مشاوره و سپردن پیگیری های اخذ کد اقتصادی خود به موسسه ما مراجعه کنند.

 

مزایای اخذ کد اقتصادی در کرج

کد اقتصادی ,کدی می باشد  که بر طبق قانون در سال 1373 تمامی اشخاصی که به فعالیت های تولیدی و خدماتی در زمینه های اقتصادی فعال می باشند بایستی دریافت نمایند. به عبارت دیگر کد اقتصادی بایستی بر روی فاکتورهای خرید و فروش درج شود. لازمه ی درج کد اقتصادی بر روی فاکتورها به دست آوردن مقدار دقیق مالیات می باشد. سازمان امور مالیاتی کشور می تواند تمامی دفاتر حقوقی, صورتحساب ها و فاکتورها را به آسانی بررسی کند. یکی دیگر ازمزایای اخذ کد اقتصادی کسب مجوز برای انجام فعالیت های اقتصادی می باشد. به عبارت دیگر می توان گفت بر طبق قانون وزارت اقتصاد و دارایی بدون داشتن کد اقتصادی نمی توان به طور قانونی به کسب و کار و تجارت پرداخت. به غیر ازکارت بازرگانی اخذ کد اقتصادی در کرج یا هر شهر دیگری نیز لازمه ی فعالیت های اقتصادی می باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ کد اقتصادی در کرج یا هر شهر دیگر

پس از ثبت شرکت در کرج مهمترین کار همین اخذ کد اقتصادی در کرج است. تمامی اشخاصی که در زمینه های تولیدی، واردات و صادرات، توزیع کالا و کارهای خدماتی باید کد دریافت نمایند. یعنی کسانی که فعالیت اقتصادی دارند و دارای پروانه کسب و کار می باشند, بایستی برای اخذ کد اقتصادی اقدام کنند. مدارک زیر را تهیه و به اداره دارائی مراجعه نمایند.

1- کپی شناسنامه و کارت ملی تمام اعضای هیئت مدیره

2-تکمیل فرمهای مربوطه

3-دریافت دفترچه و تکمیل آن

4-کپی آگهی تاسیس شرکت و تغییرات ثبتی(2 نسخه)

5-کپی اساسنامه شرکت

6-کپی اظهارنامه شرکت

7-کپی آگهی روزنامه رسمی و تغییرات آن

8- کپی پروانه بهره برداری یا مجوز تاسیس شرکت

9- کپی سند مالکیت اقامتگاه قانونی شرکت یا در صورت استیجاری بودن,کپی اجاره نامه

10- نامه شروع و یا عدم شروع به فعالیت شرکت و کپی آن بعد از ثبت شرکت در دبیرخانه

11- پرداخت مالیات حق تمبر به اداره دارائی

البته در سالهای اخیر فعالیت های زیادی برای سهولت دریافت کد اقتصادی در کرج انجام شده است. بطور معمول دریفات کد اقتصادی در کرج یا هر کجای ایران زمان زیادی نمی خواهد. با ما تماس بگیرید.

 

 

09129401482

امتیاز: 5 از 5. مجموع 35 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۲/۱۰/۰۲ | مقالات | مدیر سایت | بازدید: 315 | 1703307763