وکیل ملکی املاک

وکیل ملکی املاک

در معاملات ملکی با توجه به نوع معامله تعهداتی برای طرفین معامله وجود دارد. بطور مثال تعهد خریدار پرداخت ثمن مماله می باشد و تعهد فروشنده تحویل به موقع ملک و همچنین تنظیم سند رسمی است. گاها پیش می آید که یکی از طرفین به تعهدات خویش عمل نمیکند. در این میان وکیل ملکی می تواند نقش بسزایی داشته باشد. در ابتدای امر وکیل ملکی می تواند با دعوت طرفین به صلح و سازش از هدر رفت زمان و هزینه جلوگیری نماید. چنانچه جلسات سازش کارآمد نمود به طرق قانونی جهت احقاق حق موکل خویش اقدام می کند.

دلایل زیادی وجود دارد که یک خریدار یا فروشنده ملک از وکیل خرید و فروش ملک کمک بگیرند. یکی از مهمترین دلایلی که امکان دارد مشکلاتی است که در حال حاضر خیلی ها با آن روبرو هستند. تعداد دهاوی الزام به تحویل ملک یا الزام به تحویل سند کم نیستند. البته کلاهبرداران همیشه در کمین هستند تا در موقع خاص خود نقشه خویش را عملی نمایند. یک دلیل دیگر این است که شخص عادی آگاهی چندانی با قوانین و مقررات خرید و فروش ملک ندارد و نیاز به حضور کاردان کار که وکیل ملکی است ضروری می باشد.

یکی دیگر از اختلافات بین طرفین یک قرارداد در زمینه ملک، تخلیه ملک  توسط وکیل ملکی می باشد. تخلیه ملک به دو صورت عادی و فوری برای املاک مسکونی ، تجاری ، اداری و ... وجود دارد. تخلیه ملک گاها زمانی رخ می دهد که مستاجر به تعهدات خویش در قرارداد فی مابین عمل نکند. فعل یا ترک فعلی کهم که اگر در قرارداد قید گردد می تواند دلیلی برای دریافت حکم تخلیه دانست. برای دریافت حکم تخلیه فوری یا عادی ملک باید دلایل مستند و همچنین قرارداد فی مابین مالک و مستاجر را در دست داشته باشید.جهت مشاوره حقوقی در زمینه وکیل ملکی با شماره های ذکر شده تماس بگیرید.

امتیاز: 5 از 5. مجموع 2 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۲/۰۲/۱۲ | وکیل پایه یک | مدیر سایت | بازدید: 723 | 1683012358